Publikacje

Najnowsze


prawo, kancelaria, prawnik

Rozwód - warto wynająć adwokata
Rozwód to sytuacja, która może zdarzyć się w każdym małżeństwie.

Nawet to, które przez długi czas uznawane jest za zgodne, może zmienić się w małżeństwo bez przyszłości. Powody takiego stanu rzeczy są oczywiście bardzo różne, a sama sytuacja związana z rozwodem nie jest łatwa.

Rozwód a niezgoda.

Dużym utrudnieniem jest rozwód w atmosferze niezgody. Jeśli małżeństwo jest bezdzietne problem jest mniejszy. W przypadku, gdy w rodzinie są dzieci, sytuacja jest jeszcze trudniejsza, gdyż rozwód musi być przeprowadzony tak, by je skrzywdzić w jak najmniejszym stopniu. Samą krzywdą dla dziecka, bowiem jest sam fakt rozwodu, rozstanie rodziców, wyprowadzka jednego z nich. Krzywda dla dziecka jest oczywista, nie może być jednak większa. Dziecko musi mieć zapewnioną odpowiednią opiekę i środki na życie. Zgodnie z polskim prawem, każdy rodzic musi łożyć na swoje dziecko, rozwód nie może być uzasadnieniem do zwolnienia z tego obowiązku. Niestety nie każdy rodzic, w obliczu sprawy rozwodowej poczuwa się do tego obowiązku, a jeśli już, nie zawsze w takim stopniu, w jakim mógłby to robić.

Sprawy rozwodowe nie zawsze są łatwe. Często można je określić jako krytycznie trudne, co często jest wytłumaczalne. Niezgoda, konieczność podzielenia majątku, który przez czas trwania małżeństwa został zdobyty, ustalenia związane z dziećmi, ustalenie alimentów – małżonkowie, którzy się rozstaja często nie są w stanie dojść w tych sprawach do porozumienia. Przy rozwodzie rzecz jasna potrzebny jest sąd. To sąd orzeka rozwód, sąd również z mocy prawa ustala, które z małżonków będzie mieć prawo do opieki nad dziećmi, kto i jakiej wysokości alimenty będzie płacił, niejednokrotnie ustala prawo do widzeń z dziećmi. Jeśli wnosimy o rozwód, lub małżonek wniósł o rozród, sprawa rozwodowa stanie się faktem. Dla własnego spokoju, warto w takiej sytuacji zdecydować się na wynajęcie adwokata. Właściwie każda kancelaria adwokacka zatrudnia adwokatów, posiadających doświadczenie w takich sprawach. Rozwód, bowiem, z roku na rok, staje się sytuacją coraz częstszą. W każdej kancelarii można znaleźć adwokata, który może stać się pełnomocnikiem w sprawie rozwodowej i doskonale sprawdzić się w tej roli.

Adwokat z kancelarii wynajęty do sprawy rozwodowej, z pewnością będzie nam pomocny. Należy pamiętać, że dla niego sprawa rozwodowa nie będzie związana z emocjami. Nie bez znaczenia jest również jego większa wiedza na temat rozwodów, prawa związanego z tą tematyką. Wynajęcie adwokata nie jest dzianiem przeciwko drugiej stronie postępowania, ale dzianiem dla własnego interesu. Nie można się tego obawiać.


  • Kancelaria Adwokacka Piotr Waśko
    Adwokat w Pile, Złotowie i Wałczu
    al. Powstańców Wielkopolskich 1B/3
    64-920 Piła

    http://kancelaria-wasko.pl

Fotorelacja


prawo
kancelaria
prawnik