Publikacje

Najnowsze


psychoterapeuta, pomoc psychologiczna, grupy wsparcia

Psychoterapia
Nigdy nie wiadomo, co wydarzy się w naszym życiu, ponieważ życie jest nieprzewidywalne.

Często musimy się mierzyć zarówno z pozytywnymi, jak i negatywnymi sytuacjami, które zarówno w mniejszym, jak i większym stopniu oddziałują na nasze dalsze życie. Biorąc pod uwagę te negatywne sytuacje, w życiu dzieją się różne rzeczy - śmierci i pogrzeby, wypadki, klęski żywiołowe, podczas których w mniejszym, czy większym stopniu zostaje zniszczony nasz dom i majątek, czy choroby bliskich nam osób, które nas martwią. 
Często marzymy o tym, żeby takie złe sytuacje nigdy nam się nie zdarzały, ale jest to nieuniknione. Staramy się, aby sobie z tym poradzić, ale nie zawsze niestety umiemy poradzić sobie samodzielnie. Wtedy dobrym, a może i najlepszym pomysłem jest psychoterapia, czyli pomoc psychologiczna - czy to indywidualna czy grupy wsparcia, czyli rozmowa z większą grupą ludzi, która ma te same, albo podobne problemy. 
Nie jest niczym złym, aby chcieć skorzystać z pomocy takiego specjalisty. Najczęściej bowiem chodzimy do lekarzy, którzy naprawiają nasze ciało, natomiast psycholog jest lekarzem od duszy. Gdy czujemy, że w naszym życiu stało się coś na tyle złego, że nie umiemy sobie poradzić z tym sami, nie bójmy się poprosić kogoś o pomoc. Bo im wcześniej zaczniemy taką terapię, tym łatwiej będzie nam się uporać z jakimś negatywnym przeżyciem i spróbować żyć dalej. Potrzeba niestety na to dużo czasu i na jednym spotkaniu z terapeutą na pewno się nie skończy, ale gdy mimo tego, co nas spotkało odnajdziemy w sobie siłę, żeby mimo wszystko dalej żyć, pomoc specjalisty, którym jest psychoterapeuta, będzie dla nas wręcz zbawienna.
Więcej o pracy psychoterapeuty:http://fripp.org.pl/fundacja/zespol/katarzyna-wloch-hyla

Fotorelacja


psychoterapeuta
pomoc psychologiczna
grupy wsparcia