Publikacje

Najnowsze


prawo, radca prawny, notariusz

Po co jest regulamin w sklepie internetowym?
Jednym z pierwszych kroków osób zakładających sklep internetowy jest skonstruowanie regulaminu.

Odpowiednio przygotowany wzbudzi zaufanie potencjalnego klienta. Niekiedy zdarzają się sytuacje niejasne, spory. Odniesieniem może stać się regulamin, który pozwoli na rozwiązanie problemu.
Wpływa to także na funkcjonowanie sklepu i jego podaż.

Konsument zwraca coraz większą uwagę na bezpieczeństwo zakupów drogą internetową i gwarancję dostarczenia w terminie zakupionych produktów. Regulamin sklepu internetowego stanowi więc dla klienta źródło informacji o zasadach korzystania z serwisu, a także informuje o przysługujących mu prawach.

Przejrzysty, czytelny regulamin sklepu internetowego wpływa również na wiarygodność firmy. Tworząc go warto zadbać, by był on dla potencjalnego klienta możliwie zrozumiały. Należy również unikać tak zwanych klauzul niedozwolonych.

Należy także spojrzeć na istotę regulaminu od strony prawnej. Zgodnie z nowymi przepisami sklep internetowy musi dostosować swój regulamin, stosując się tym samym do dyrektywy unijnej. Warto skonsultować się z odpowiednią kancelarią prawną celem dobrego przygotowania regulaminu (np. http://www.e-regulaminy.pl). Na rynku można odnaleźć również specjalistów, którzy oferują tego typu usługi. Niekiedy nie mają wykształcenia prawniczego, lecz posiadają doświadczenie w tworzeniu tego typu regulaminów.

Biorąc pod uwagę powyższe fakty, znaczenie dobrze przygotowanego regulaminu w sklepach internetowych jest niezwykle ważne. W czasach, gdy wzrost świadomości i wiedzy konsumenta podnosi się, należy zadbać o czynniki wpływające pozytywnie na sklep internetowy. Jednym z nich jest właśnie regulamin sklepu internetowego.

Fotorelacja


prawo
radca prawny
notariusz