Publikacje

Najnowsze


prawo, notariusz, prawnik

Jeżeli trzeba, skierujmy sprawę do sądu
Kiedy wyruszamy w drogę, nigdy nie zakładamy, że zdarzy się coś złego.

Jednak z tytułu ubezpieczenia możemy liczyć na pewne zadośćuczynienie w momencie, gdy zajdą nieprzewidziane okoliczności niezależnie do tego, czy do wypadku dojdzie z naszej winy czy z winy innego użytkownika dróg.

Ubezpieczyciel ma określone stawki, według których oblicza odszkodowanie przysługujące z tytułu uszczerbku na zdrowiu. Wysokość odszkodowania zależy od faktu, ile procent uszczerbku na zdrowiu przyzna ubezpieczyciel.

Nie można od razu twierdzić, że możemy czuć się oszukani, ale z pewnością mamy prawo niezgadzania się z decyzją towarzystwa ubezpieczeniowego i wcale nie musimy się poddawać.

Istnieje wiele sposobów na to, żeby zweryfikować procent przyznanego uszczerbku na zdrowiu, od odwołania zaczynając, a na sprawie sądowej kończąc. Jedno jest pewne.

kancelaria Adwokata, która będzie reprezentowała nasze interesy, zadba w szczególności o to, żeby roszczenia zakończyły się po naszej myśli.

Rozbieżność w ocenie stopnia utraty zdrowia wynika z tego, że nie zostały ustalone żadne zobowiązujące reguły czy przepisy, stąd ubezpieczyciel może kierować się swoimi zasadami i niestety nie będą one sprzyjały interesom poszkodowanych.

Sprawa o odszkodowanie nie musi od razu trafić do sądu. Osoba, która czuje się skrzywdzona przez ubezpieczyciela, może złożyć do Biura Rzecznika Ubezpieczonych odwołanie od decyzji.

Zostanie ono rozpatrzone i jeżeli jeszcze wówczas nie jesteśmy usatysfakcjonowani, kancelaria prawna xxx na pewno przyjdzie nam z pomocą i skieruje sprawę o odszkodowanie do sądu.

Niejednokrotnie zdarza się – trudno podać szacunkowe procenty – że tego rodzaju wnioski są przez sąd rozpatrywane na korzyść poszkodowanej osoby.

I chociaż mówimy głównie o odszkodowaniach powypadkowych, to jednak należy pamiętać, że w każdej sytuacji – kiedy nie zostały dotrzymane warunki umowy – możemy ubiegać się o odszkodowanie. Na przykład wówczas, gdy wykupiliśmy wycieczkę, a z powodu upadku biura podróży nie została ona zorganizowana.


  • Kancelaria Adwokacka Piotr Waśko
    Adwokat w Pile, Złotowie i Wałczu
    al. Powstańców Wielkopolskich 1B/3
    64-920 Piła

    http://kancelaria-wasko.pl

Fotorelacja


prawo
notariusz
prawnik